Deska postarzana ręcznie

Postarzanie drewna w wielkim skrócie polega na usunięciu miękkiej warstwy przyrostu letniego, czego wynikiem jest uzyskanie ciekawego wyglądu z falistym układem włókien dający się wyczuć w dotyku. Postarzenie podkreśla piękno usłojenia litego drewna.
Deski podłogowe w procesie produkcji są postarzane na różne sposoby. Niepowtarzalny wygląd podłogi to skutek manualnych procesów szczotkowania, heblowania, ryflowania i fazowania. Dodatkowo podczas ręcznego postarzania można celowo wykonać rysy, pęknięcia i ewentualne ślady drążenia w okolicach naturalnych sęków.
Postarzanie polegające na ręcznym stworzeniu nieregularnej mikrofazy, nierównej ręcznie heblowanej powierzchni oraz zróżnicowaniu głębokości słoi nadaje desce podłogowej styl mocno rustykalnej, bardzo długo użytkowanej podłogi.
Wyraźnie postarzane, noszące ślady użytkowania drewno na podłogach to obecnie jeden z najważniejszych trendów w aranżacji wnętrz!!!
Postarzana podłoga w połączeniu z nowoczesnym wnętrzem tworzy ciekawe i awangardowe połączenie. Poza tym jest bardzo praktyczna. Jeśli zdarzy się zarysować czy uszkodzić przypadkiem jakąś deskę nie ma problemu i tak jest to prawie niewidoczne na takiej podłodze!!!! Nie widać na nich śladów zniszczeń i są łatwe w pielęgnacji oraz renowacji.

 

Jeśli Państwo nie znajdą deski podłogowej spełniającej wymagania odnośnie wymiarów, klasy lub końcowego efektu wizualnego prosimy o kontakt, w celu przedstawienia oferty według indywidualnych wymagań!!!!


Sprawdź nasze najnowsze promocje!