Deska postarzana mechanicznie

Postarzanie drewna w wielkim skrócie polega na usunięciu miękkiej warstwy przyrostu letniego, czego wynikiem jest uzyskanie ciekawego wyglądu z falistym układem włókien dający się wyczuć w dotyku. Postarzenie podkreśla piękno usłojenia litego drewna.
Deski podłogowe w procesie produkcji są postarzane na różne sposoby. Najszerzej stosowana jest mechaniczna metoda strukturyzacji drewna. Postarzanie mechaniczne jest wykonywane na specjalistycznych maszynach, na których falistość i nieregularność powierzchni deski podłogowej jest uzyskiwana poprzez w miarę regularne wybranie miękkich części słoja. Mechaniczne wyczesanie miękiszu między słojowego podkreśla i uwidacznia usłojenie.
To właśnie wygląd jest powodem, dla którego postarzanie drewna cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Postarzone podłogi drewniane świetnie wyglądają zarówno we wnętrzach tradycyjnych jak i nowoczesnych. Delikatnie podkreślają piękno drewna tworząc ciekawe i awangardowe wnętrza.
Podłogi postarzane są bardzo praktyczne. Jeśli zdarzy się zarysować czy uszkodzić przypadkiem jakąś deskę nie ma problemu i tak jest to prawie niewidoczne na takiej podłodze!!!! Nie widać na nich śladów zniszczeń i są łatwe w pielęgnacji oraz renowacji.

Jeśli Państwo nie znajdą deski podłogowej spełniającej wymagania odnośnie wymiarów, klasy lub końcowego efektu wizualnego prosimy o kontakt, w celu przedstawienia oferty według indywidualnych wymagań!!!!


Sprawdź nasze najnowsze promocje!