Podłogi Malowane

Olejowane podłogi są coraz bardziej popularne ze względu na swoje walory techniczne i estetyczne.  Olejowanie wzmacnia kolor drewna pozwalając zachować mu naturalny wygląd jednocześnie uwydatniając słojenie. Olej wnika w głąb drewna, nie zatykając porów, przez co drewno bez większych problemów przyjmuje i oddaje wilgoć. To szczególnie ważne w pomieszczeniach o zmiennej wilgotności np. w łazienkach.

Drewno olejowane jest przyjemniejsze w dotyku, nie elektryzuje się, nie skrzypi  i nie przyciąga kurzu tyle co powierzchnie lakierowane. Podłoga olejowana jest matowa z lekkim, aksamitnym połyskiem.

Renowacja podłóg olejowanych jest niezwykle łatwa. Żeby naprawić uszkodzony fragment podłogi, nie trzeba robić generalnego remontu.  Aby odnowić powierzchnię wystarczy pomalować ją kolejną warstwą oleju bez konieczności cyklinowania całej powierzchni. Tak zakonserwowana  deska podłogowa ma niezwykłą zdolność do regeneracji; rysy na olejowanej deszczułce nie zmieniają swojego koloru, a drewno w niewielkich ubytkach pęcznieje wypełniając zarysowania.

Niewielkie rysy, które mogą powstać przy codziennym użytkowaniu, łatwo usuwamy poprzez regularne zabiegi pielęgnacyjne. W pomieszczeniach mniej uczęszczanych, konserwację należy powtarzać raz na pół roku, bo olej utlenia się i po pewnym czasie podłoga robi się matowa i trzeba ją odnowić.  Trwa to tyle co normalne sprzątanie.

Powłokę olejowaną można barwić na różne kolory, przyciemniać lub uzyskać efekt podłogi bielonej. Jej zalety można wymieniać w nieskończoność.

Ostateczna decyzja dotycząca wyboru rodzaju powierzchni należy zawsze do klienta. Jeżeli okaże się, że nie będą Państwo w pełni zadowoleni z końcowego efektu wyglądu podłogi drewnianej to przy następnej renowacji będzie można bez problemu zmienić warstwę wierzchnią deski podłogowej.

Kupując podłogę drewnianą, należy mieć na uwadze, że większość gatunków drewna z czasem delikatnie ciemnieje, przez co zmienia swój wygląd. Podłogi drewniane starzeją się z klasą nadając jej wyrazistości.

UWAGA!

Stosowanie innych środków pielęgnacyjno – czyszczących do podłóg olejowanych niż zalecane przez producenta może skutkować wystąpieniem plam i odbarwień na podłogach barwionych oraz dużą zmianą ich śliskości i połysku. Stosując środki innych producentów firma „Andrewpol” nie bierze odpowiedzialności za skutki ich stosowania.

 

PLIKI DO POBRANIA:

Overmat

 

Osmo , Osmo 2

 

PRIME

 

RUSTIC

 

ANTIQUE

 

 

ZDJĘCIA ZOSTAŁY WYKONANY POGLĄDOWO.
POKAZANE FOTOGRAFIE MOGĄ SIĘ RÓŻNIĆ W DUŻYM STOPNIU OD ZAMÓWIONEGO PRODUKTU M.IN. KOLOREM, ODCIENIEM I USŁOJENIEM.

NA DODATKOWE ZAMÓWIENIE ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ WYBORU INNEGO KOLORU WEDŁUG PONIŻSZYCH PALET:


Sprawdź nasze najnowsze promocje!